Kompresivní prádlo

Kompresivní prádlo umožňuje snazší nasávání mízy z mezibuněčného prostoru do lymfatických cest, urychluje transport lymfy a žilní krve. Pomáhá v léčbě lymfatických či žilních otoků a při redukci tukové tkáně, především v oblasti hýždí.

Význam kompresivního prádla v léčbě

Komprese urychluje odtok lymfy a žilní krve. Tím omezuje hromadění těchto tekutin v mezibuněčných prostorech a v cévách, usnadňuje odsun metabolitů z podkoží a pomáhá transportu tuků. Kompresivní prádlo je důležitou součástí prevence a léčby všech typů hyperosmolárních otoků i gynoidní obezity a celulitidy.Podle potřeby Vám nabídneme kompresivní legíny, stehenní a polostehenní punčochy, podkolenky, pažní návleky, tílka a obličejové masky. S výběrem velikosti prádla a intenzity komprese Vám pomohou naši terapeuti.

Naše nabídka

Kompresivní legíny

Legíny urychlují odtok lymfy a žilní krve. Tím omezují zvyšování objemu žilní krve ve svalech, zajišťují dostatečný přísun okysličené krve, zabraňují městnání lymfy a metabolitů v podkoží, pomáhají transportu tuků. Doporučujeme je při léčbě lymfatických a žilních otoků a pro formování problémových partií, především u žen s gynoidním (hruškovitým) typem postavy. Výborné účinky mají při léčbě celulitidy a v regeneraci po sportovních výkonech. Výrobek byl vyvinut na textilní fakultě v Liberci, ve spolupráci české firmy Deona medi a našeho pracoviště. Legíny mají unikátní střih i způsob šití, které podporují odotk lymfy fyziologickým směrem. Kompresivní legíny jsou vhodné pro celodenní nošení i pro sport. 


S výběrem velikosti prádla a intenzity komprese Vám pomohou naši terapeuti.Službu nabízíme v programu